Miben is különbözik egy vajdasági kisvárosi ember élete egy nagyvárositól?
Íme pár érv:
- „Azé késtem, mer tanákoztam az Ilussal!“
Nos , nap mint nap elmegyünk sétálni, ilyenkor egy nagyvárosban egy rövid táv alatt is több száz emberrel találkozhatunk, és ekkor csak faképpel elmennek egymás mellett az emberek, mindenki sietve a maga dolgára. Egy kisvárosban viszont jelentősen kevesebb emberrel találkozhatunk, de az biztos hogy minden másodikat szívélyesen köszönhetünk és érdeklődünk az iránt, hogy miként van ezen a szép napon.
Fotó: flickr.com
- „Jaj, megkérdezem az Iluskát, van-e neki!“
Ugyanígy ott vannak a szomszédok , egy beton dzsungelben a nép jelentős része panellakásban él és rengeteget hallani azt hogy akár tíz éve is ott lakik egy adott személy, de a szomszédjával csak köszönő viszonyban van. Kisvárosban pedig az emberek nagy része jóban van szomszédjával, sőt az utcabeliekkel is . Ha bármi olyan probléma adódna hogy Juliska eljön kávéra , de nekünk épp elfogyott az őrölt kávé, sebaj átszaladunk a szomszédba kölcsönkérni és már meg is van oldva.
Fotó: Huamao.tumblr.com
- „Elmegyek, tépek egy hagymát a fődbű’! “
Valamint ha már a panellakásnál tartunk , egy nagyvárosban emberek többsége ott él , míg Vajdaságban több lehetőség adódik arra, hogy kertes házban lakjanak az emberek, ennek rengeteg előnye van, lehet saját kertje az illetőnek és ott meg tudja magának termelni a szükséges zöldséget, gyümölcsöt , valamint van lehetősége állatokat tartani , ezért reggelente nem kell szaladni a boltba tejet venni, hanem esetenként a friss tehéntej is megoldható.
Fotó: dancingalchemist.blogspot.com
- „Elindulunk, oszt mán’ ott is vagyunk!“
Tömegközlekedés fogalma Vajdaságban szinte ismeretlen az emberek számára, erre a tömegközlekedési eszköz a busz és a vonat, viszont ezt is csak akkor kell igénybe venni , ha egyik városból másik városba szeretnénk utazni, nem pedig minden alkalommal, mikor el szeretnénk ugrani a boltba árengedményt lesni.
Fotó: mattphoto.com
Állíthatom hogy a kisvárosi élet sokkal nyugodtabb és egyszerűbb mint a nagyvárosi emberek mindennapjai.
Írta: Bálint Sári
2017.08.21.